Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Іларіон взяв участь в дипломатичному прийнятті з нагоди 25-ї річниці Незалежності Республіки Словенія

Печать

23 червня 2016 року, з нагоди 25-ї річниці Незалежності Республіки Словенія (Дня державності), посольство Словенії в Україні організувало урочисте дипломатичне прийняття.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета дипломатичне прийняття відвідав голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Владику супроводжував заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

Від імені Святійшого Патріарха Філарета архієпископ Іларіон привітав Надзвичайного і Повноважного Посла Словенії в Україні пані Наташу Прах з національним святом та, в її особі, висловив вдячність словенському народу за підтримку України, як у захисті від російської агресії на Донбасі, так і в допомозі проведення реформ в державі.

Також архіпастир побажав словенськом народу миру і успіхів на шляху розбудови процвітаючої держави та Божого благословення.

Слід відзначити що День Незалежності Республіки Словенія (День державності) (Dan dr?avnosti) відзначається щорічно 25 червня в пам'ять про проголошення незалежності Словенії в 1991 році і її вихід зі складу Югославії. Незважаючи на те, що де-юре декларація незалежності Словенії була прийнята тільки 26 червня, фактичний вихід країни зі складу СФРЮ відбувся днем раніше після ухвалення необхідних законопроектів. Проголошення незалежності Словенії стало приводом до початку десятиденний війни, яка закінчилася перемогою Словенії і визнанням її незалежності з боку Югославії. День незалежності в Словенії є окремим святом, оскільки 26 грудня святкують схожий за назвою і суттю свято – День незалежності і єдності. Він був приурочений до річниці референдуму про незалежність Словенії, відбувся 26 грудня 1990 року. На референдумі на користь проголошення незалежності Словенії висловилися 88,5% усіх виборців або 94,6% голосуючих жителів тоді ще Соціалістичної Республіки Словенії.Прес-служба УЗЦЗ