Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

У столиці Словенії пройшла акція «Запалімо свічку пам'яті!», приурочена до 85-х роковин Голодомору

Print

24 жовтня 2018 року в столиці Словенії місті Любляна, в рамках реалізації міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!», приуроченої до 85-х роковин Голодомору, за ініціативи Посольства України в Словенії та сприянням КТ «Любляна-Київ», відбулася Божественна літургія та поминальна панахида за жертвами Голодомору в Україні у 1932-1933 рр.

З благословення в.о. Екзарха Європи, голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, богослужіння, у співслужінні протоієрея Василія Кучирка, очолив заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

Участь в поминальних заходах взяв Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Словенія Михайло Бродович, представники української громади в Словенії та словенської громадськості.

Під час літургії та панахиди поіменно пом’янули імена 85 загиблих дітей зі списку мільйонів жертв Голодомору, які були заморені голодом прибічниками сталінського режиму.

У ході свого виступу Посол привернув увагу присутніх до наслідків, які спричинила одна із найжахливіших трагедій сучасності, а також наголосив, що весь світ має віддати шану тим, хто віддав своє життя, захищаючи право на вільне існування української нації.

По закінченню панахиди присутні мали змогу ознайомитись з представленою виставкою «Страчені голодом: невідомий геноцид українців».Прес-служба УЗЦЗ