Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Іларіон відвідав парафію на честь святого архистратига Божого Михаїла в місті Авейро (Португалія)

Print

26 листопада 2017 року, у неділю 25-у після П'ятидесятниці, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, в.о Екзарха Європи, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав парафію на честь святого архистратига Божого Михаїла в місті Авейро (Португалія), де очолив Божественну літургію.

Перед архієрейським богослужінням, діти парафії віршами зустріли архіпастиря та піднесли йому український коровай.

Під час літургії владиці співслужив заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель парафії на честь святого архистратига Божого Михаїла м. Авейро протоієрей Василь Бундзяк, настоятель парафії на честь Всіх святих землі Української м. Брага протоієрей Дмитро Ткачук та настоятель парафії на честь Різдва Іоана Предтечі м. Віла Реал ієрей Сергій Ковальчук.

За богослужінням молився генеральний консул України в м. Порто Анатолій Коваль, співробітники Консульства, громадський активіст Людмила Хол та чисельні представники української громади.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив протоієрея Василя Бундзяка правом носіння митри. Також правом носіння наперсного хреста був нагороджений ієрей Сергій Ковальчук.

За Божественною літургією підносилися молитви за парафіян, а також український та португальські народи.

Прикінці відправи владика Іларіон звернувся до парафіян з повчальним словом та привітав їх із храмовим святом, яке вони відзначали напередодні. З благословення Святійшого Патріарха Філарета в.о Екзарха Європи відзначив Свято-Михайлівську громаду м. Авейро Патріаршою благословенною грамотою.

Архієреською благословенною грамотою був відзначений генеральний консул України в м. Порто Анатолій Коваль.

В свою чергу протоієрей Василь Бундзяк на знак вдячності архіпастирю за візит та очолену ним молитву підніс йому просфору та квіти.

Завершилось архієрейське богослужіння уставним многоліттям.За матеріалами Рівненської єпархії