Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Іларіон очолив екуменічну молитву за жертв Голодомору в Лісабоні

Print

25 листопада 2017 року українці в усьому світі вшановували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Вшанувати пам'ять та помолитися за замучених голодом зібралися українці і в Лісабоні.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у поминальних заходах взяв участь в.о Екзарха Європи, голова Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

У співслужінні заступника голови УЗЦЗ архімандрита Кіріона (Інасарідзе), настоятеля парафії на честь святого архистратига Божого Михаїла м. Авейро протоієрея Василя Бундзяка, настоятеля парафії на честь Різдва Іоана Предтечі м. Віла Реал ієрея Сергія Ковальчука, а також ігумена Ювеналія (УПЦ Вселенського Патріархату) та духовенства УГКЦ владика Іларіон звершив панахиду за упокоєння душ невинно убієних голодом українців.

Разом з духовенствам молився Посол України в Португалії Інна Огнівець, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС України Лариса Дір, громадський активіст Людмила Хол, депутат Лісабонської міської ради Аліна Галаш-Хол де Беувінк, голова спілки українців в Португалії Павло Садоха, голова асоціації «Словесна піраміда» Мирослава Мартинюк, українські громадські активісти та португальці, які прийшли підтримати українську діаспору.

Прикінці молитви владика Іларіон звернувся до присутніх із словом, в якому закликав до повсякденної молитви за тих, кого позбавили життя голодомором.

Завершилось богослужіння молитвою за Україну «Боже, Великий Єдиний», яку виконала оперна співачка головного театру м. Лісабон Лариса Савченко.За матеріалами Рівненської єпархії