Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Візит делегації УПЦ КП до чоловічого монастиря святих Кирила і Мефодія (с. Уйковіце, Польща)

Print

 

24 травня 2017 року, в день пам'яті святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія, вчителів Слов’янських, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета, делегація Української Православної Церкви Київського Патріархату відвідала чоловічий православний монастир святих Кирила і Мефодія (село Уйковіце, Підкарпатське воєводство, Республіка Польща). До складу делегації увійшли: Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, Високопреосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький, виконуючий обов'язки Екзарха Європи та Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський, а також числене духовенство з різних єпархій України.

Цього дня в обителі була відправлена Божественна Літургія у співслужінні згаданих архієреїв, братії монастиря в священному сані та запрошеного духовенства.

Вітальним словом біля входу в монастир Преосвященних владик зустрів священоархімандрит отець Никодим (Макара).

Участь у Літургії взяли місцева православна громада та паломники з України.

Наприкінці Літургії Високопреосвященний митрополит Димитрій виголосив проповідь.

Зі словом подяки за звершене богослужіння і відвідини звернувся настоятель монастиря священоархімандрит Никодим (Макара).

На завершення ієрархи та духовенство помолились до святих Кирила та Мефодія, проспівали величання . Присутні поклали квіти до чудотворної ікони Божої Матері "Відрада і утіха" та вшанували її співом величання. Паломники відвідали могили спочилих на території монастиря, а архімандрит Никодим розповів про їхнє життя, опісля чого усі присутні проспівали "Вічну пам'ять". 

Історична довідка:

Монастир Св. Кирила і Мефодія розташований у селі Уйковіце, що у Підкарпатському воєводстві Республіки Польщі. Це - найбільший православний монастир в країні, він є головним місцем православного паломництва.

Історія монастиря бере свій початок з 1986 року, коли двома монахами - Никодимом і Афанасієм, які прибули двома роками раніше зі США, був облаштований монастир на території колишнього сільськогосподарського підприємства. Перебуваючи у США, ченці перейшли в уніатство. 1994 року монастир перейшов до Польської Православної Церкви в результаті конфлікту його засновників із місцевим католицьким духовенством.

У монастирі розташований однойменний храм, де проводяться регулярні Богослужіння. Обитель є однією з найбільш відвідуваних православних святинь Польщі.

Світлини можна переглянути за цим посиланням:

http://gradleva.com/?gallery=1266

   За матеріалами прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії.