Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Іларіон очолив святкове богослужіння у Франкфурті на Майні

Print

У неділю, 4 грудня 2016 року, в день свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, перебуваючи з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у Німеччині, відвідав парафію на честь святих апостолів Петра і Павла у місті Франкфурт на Майні, де очолив святкову Божественну літургію.

За богослужінням владиці співслужили: декан Німецького деканату протопресвітер Пауль Ехінгер, заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарізе), настоятель парафії на честь Преображення Господнього та преподобного Іова Почаївського міста Кельн протоієрей Володимир Чайка, настоятель парафії ієрей Петро Боканов, ієрей Андрій Тищенко та диякон Володимир Хомко.

Разом з духовенством та парафіянами молилися: генеральний консул України у Франкфурті на Майні пані Алла Польова, почесний консул України у м. Майнц Досс Гансюрген, професор Морітц Хунцінгер, представник католицької єпархії міста Лімбург та місцева інтелігенція.

Архієрейське богослужіння супроводжувалося співом хору «AXIOS».

Під час Малого входу, за розвиток Помісної Української Православної Церкви, архієпископ Іларіон нагородив ієрея Петра Боканова черговою богослужбовою нагородою – правом носіння наперсного хреста.

За Божественною літургією підносилися молитви за парафіян храму, український та німецькі народи, Богом бережену Українську державу та її воїнів, а також за звільнення всіх полонених і заручників, захоплених і ув'язнених Росією та її колаборантами у Криму і на Донбасі.

У своїй проповіді архіпастир розкрив сутність свята Введення в храм Пресвятої Богородиці та зосередив увагу віруючих на значенні цієї події у справі спасіння людського роду. Також владика Іларіон подякував всім хто допомагає українському народу у боротьбі за свободу, гідність та незалежність.

Потім архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Філарета вручив церковні відзнаки. Орденом святої великомучениці Варвари була відзначена пані Алла Польова, генеральний консул України у Франкфурті на Майні; Орденами святих Кирила і Мефодія були відзначені декан Німецького деканату протопресвітер Пауль Ехінгер та професор Морітц Хунцінгер. Медалями «За жертовність і любов до України» були нагороджені протоієрей Володимир Чайка та ієрей Петро Боканов; воїни АТО: Юрій Струк, Артем Грушецький та Микола Мельник, а також почесний консул України у м. Майнц Досс Гансюрген. Патріаршими благословенними грамотами з відзнаками та Архієрейськими благословенними грамотами були нагороджені активні парафіяни.

По завершенні відправи відбулися урочисті збори Німецького деканату за участі голови УЗЦЗ архієпископа Іларіона; декана Німецького деканату протопресвітера Пауля Ехінгера; протоієрея Володимира Чайки та ієрея Петра Боканова.

Під час зборів владика Іларіон передав вітання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та виголосив подяку духовенству за утворення та розвиток нових парафій в деканаті.

Також голова УЗЦЗ відмітив активну волонтерську діяльність, яку проводить Німецький деканат, та подякував священнослужителям, а в їх особах і парафіянам, за регулярну гуманітарну допомогу українським воїнам в зоні АТО.

Наостанок Архіпастир побажав духовенству і надалі ревно звершувати своє пастирське служіння по утвердженні Помісної Української Православної Церкви в Німеччині.