Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Іларіон очолив Божественну літургію у місті Удіне та освятив перший в Італії пам’ятний знак захисникам незалежності України

Print

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав громаду на честь святого великомученика Мини та преподобного Паїсія Величковського у місті Удіне в Італії.

Ця громада знаходиться під омофором митрополита Паризького Мішеля (Ляроша).

23 жовтня 2016 року, в неділю 18-у після П’ятдесятниці, архієпископ Іларіон звершив Божественну літургію у місцевому храмі.

За богослужінням архіпастирю співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель храму протоієрей Петру Парву, ієрей Андрій Тищенко та священнослужителі Італійського деканату.

Разом з архіпастирем та духовенством молилася пані Вікторія Скиба – президент асоціації «Україна-Фріулі», а також парафіяни храму та українська діаспора.

Архієрейське богослужіння супроводжувалося співавом хору «AXIOS» під керівництвом регента Надії Купчинської.

За Божественною літургією підносилися молитви за парафіян храму, український та італійські народи, Богом бережену Українську державу, за звільнення всіх полонених і заручників, захоплених і ув'язнених Росією та її колаборантами у Криму і на Донбасі.

Помолились і за убитих на Донбасі воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави.

По завершенні відправи архієпископ Іларіон, у співслужінні духовенства, освятив перший в Італії пам'ятний знак героям Небесної Сотні та воїнам, які віддали своє життя за волю і незалежність України на Донбасі.

Монумент, який встановлено біля храму, споруджено за ініціативою та стараннями настоятеля парафії протоієрея Петру Парву та української громади.

Після освячення архіпастир звернувся до присутніх зі словом, в якому привітав українську громаду з визначною подією – відкриттям і освяченням першого в Італії пам'ятника сучасним героям України.

Владика зазначив, що відкриття пам'ятника є знаменним в той час, коли Україна намагається зайняти достойне місце в сім'ї європейських країн, а український народ веде боротьбу за гідність, незалежність, свободу та мир в Європі.

Завершились урочистості спільним співом молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний» та покладанням квітів.