Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

В Італії помолились за воїна УПА Ярослава Явного та всіх загиблих за Україну

Print

22 жовтня 2016 року у містечку Преоне провінції Удіне в Італії вшанували пам’ять полеглого воїна УПА Ярослава Явного. На міському кладовищі, де похоронений Ярослав Явний, було відслужено панахиду, яку з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета очолив голова Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Архіпастирю співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), протоієрей Петру Парву, ієрей Андрій Тищенко, місцевий священик РКЦ П'єтро Піллер та духовенство Удінського деканату.

Разом з архіпастирем та духовенством молився Посол України в Італії Євген Перелигін, Генеральний Консул у Мілані Роман Горяйнов, міський голова Преоне Андреа Мартініс, президент асоціації «Україна-Фріулі» Вікторія Скиба, голова регіональної ради «Фріулі-Венеція-Джулія» Франко Якопо та українська діаспора.

Під час панахиди співав хор «AXIOS» під керівництвом регента Надії Купчинської.

За богослужінням також підносились молитви і за героїв Небесної Сотні та воїнів, які віддали своє життя за волю і незалежність України.

По завершенні панахиди відбувся пам’ятний захід, під час якого із словом до присутніх звернулися архієпископ Іларіон, Посол України в Італії Євген Перелигін, Генеральний Консул у Мілані Роман Горяйнов, міський голова Преоне Андреа Мартініс та президент асоціації «Україна-Фріулі» Вікторія Скиба.

Прикінці пам'ятного заходу архіпастир відзначив владу та активістів Архієрейськими благословенними грамотами.

Ярослав Явний – один із активних діячів УПА. Народився на Тернопільщині в 1913 році. Був у складі місії УПА, завданням якої був вихід на західних алеатів з метою визнання ними незалежності України. Члени місії пристали до італійських партизанів, щоб мати змогу отримати контакти з англійськими та американськими військами. Трагічно загинув в Італії від розриву гранати. Похоронений на міському кладовищі Преоне в 1944р.

Завдяки спільному проекту асоціації «Україна-Фріулі» та міської ради Преоне вдалося відновити могилу Ярослава Явного з метою зберегти у майбутньому пам'ять про його самопожертву в боротьбі за звільнення народів від фашизму.