Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Голова УЗЦЗ провів зустріч з європейськими журналістами

Print

23 вересня 2015 року в приміщенні Київської православної богословської академії відбулася зустріч голови Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона з представниками ЗМІ Австрії, Італії та Німеччини.

Під час зустрічі сторони обговорили питання міжцерковних та міжконфесійних відносин в Україні, стан Української Православної Церкви Київського Патріархату в анексованому Криму та на окупованих територіях Донбасу, соціальне служіння Церкви в умовах неоголошеної війни на Сході України.

Архіпастир також прокоменував питання переходу громад з Московського Патріархату до Київського. Владика підкреслив, що однією з головних причин переходу парафій є проросійська, а подекуди сепаратистська позиція священиків УПЦ МП, які проповідують у храмах ідеї "русского міра" православним українцям. Важливою причиною є те, що Московський Патріархат в Україні до цих пір на визнає російську агресію на Донбасі, називаючи її громадянською війною. "Церква Київського Патріархату одразу визнала агресію, як і всі інші конфесії в Україні, і постійно молиться як за здоров'я українських воїнів, так і з почестями відспівує загиблих. Церква ж Московського Патріархату почала називати цю агресію братовбивчою війною. І коли почали помирати українські солдати, то священики УПЦ МП відмовляли в похоронах. І це був перший момент, який викликав великий резонанс у суспільстві" - відзначив владика.

Голова УЗЦЗ висловив думку, що російська агресія, як ніколи, об'єднує українців, і зокрема у питанні створення Української помісної православної церкви, яка б не була залежною від іноземних центрів, а слугувала для спасіння і блага українського народу.

Архієпископ Іларіон подякував журналістам за те, що вони особисто приїхали до України, щоб отримати об'єктивну правдиву інформацію про російську агресію на Донбасі, міжконфесійні відносини в державі та закликав як можна ширше її висвітлювати у європейських ЗМІ.

По завершенні зустрічі для гостей була проведена екскурсія у Михайлівському монастирі та Святій Софії.

У зустрічі також взяв участь Генеральний вікарій Візантійського ординаріату в Австрії (УГКЦ) о.Юрій Коласа, який супроводжує журналістів в Україні.