Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

У Києві молились за упокій душ загиблих внаслідок стихійного лиха у Тбілісі

Print

15 червня 2015 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у столичному храмі Різдва Христового на Подолі була відслужена панахида за упокій душ всіх загиблих внаслідок стихійного лиха, що сталося у ніч на неділю, 14 червня у столиці Грузії - місті Тбілісі.

Панахиду очолив керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт. Архіпастирю співслужили: заступник Управління зовнішніх церковних зв'язків архімандрит Кіріон (Інасарідзе), клірик храму Різдва Христового протоієрей Олексій Кравець, секретар УЗЦЗ священик Олександр Шмуригін та насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ієромонах Феодосій (Ляхович). Заупокійна молитва звершувалась двома мовами - українською та грузинською. Піснеспіви виконував хор студентів Київської православної богословської академії.

За богослужінням молились: голова Одеської обласної державної адміністрації Михаїл Саакашвілі, заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе, заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе, віце-спікер Парламенту Грузії Георгій Барамідзе, представники грузинської громади міста Києва.

У своєму слові єпископ Агапіт від імені Святійшого Патріарха Філарета та всієї Української Православної Церкви Київського Патріархату висловив співчуття грузинському народові та закликав до посиленої молитви за упокій загиблих і за Боже втішення всіх, хто постраждав від цього лиха.

Після завершення панахиди до присутніх зі словом звернувся голова Одеської обласної державної адміністрації Михаїл Саакашвілі, у якому висловив свої співчуття сім'ям загиблих та постраждалим внаслідок повені у Тбілісі. Михаїл Саакашвілі подякував Президенту України Петру Порошенку, Прем'єр-Міністру України Арсенію Яценюку, Святійшому Патріарху Філарету, Уряду за готовність допомогти грузинському народу у подоланні наслідків стихійного лиха. Голова Одеської ОДА підкреслив, що український і грузинський братні народи завжди були, є і будуть разом у всіх випробуваннях, скорботах і радощах та запевнив, що Україна зробить все можливе у наданні допомоги Грузії. Михаїл Саакашвілі також висловив вдячність єпископу Агапіту, настоятелю грузинської парафії архімандриту Кіріону (Інасарідзе) і духовенству за молитовну підтримку.

Повінь у Тбілісі сталася у ніч на неділю, 14 червня 2015 року, після зливи небувалої сили. Кількість жертв стихійного лиха зросла до 15 осіб, більше 20 вважаються зниклими безвісти. 15 червня був оголошений в Грузії днем жалоби за жертвами повені.Прес-служба УЗЦЗ