Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

У місті Лінц в Австрії вшанували пам'ять загиблих козаків

Print

30 травня 2015 року, у місті Лінц в Австрії відбулося вшанування пам'яті загиблих козаків під час трагічних подій червня 1945 року.

На запрошення голови «Спілки Вшанування пам’яті загиблих козаків в м. Лінц» Майкла Райнера та з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у пам'ятних заходах взяв участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

Архімандрит Кіріон відслужив панахиду та звернувся до присутніх із словом, у якому засудив ідеологію безбожного комунізму та тоталітарний режим Радянського Союзу і закликав захищати духовні і моральні цінності людини, аби не повторювати помилок минолого і бути демократичним суспільством.

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять борців за свободу та незалежність своєї держави. В 1945 році світ святкував перемогу над фашизмом, але сталінська тоталітарна система надалі продовжувала мордувати та знищувати людей. Ця трагедія є однією з багатьох злочинів проти людства, прояв справжнього терору радянської системи, яким вона займалася протягом всього свого існування. Через це, я вважаю, що свято перемоги над фашизмом було б дійсно цілісним, якщо б тоді світ переміг і комунізм - тоталітарний режим Радянського Союзу.

На превеликий жаль і в наші дні нам доводиться захищати нашу свободу, незалежність і державність, адже і сьогодні існують сили, справжні наслідувачі тоталітарного режиму, які бажають повернути нас в ярмо минулого, реанімуючи імперію зла.

На щастя, сьогодні інша реальність, ми є демократичним суспільством. Суспільством, яке сповідує цінності, які гарантують свободи, права, честь та гідність кожній людини і ми завжди захищатимемо ці ідеї аби не повернутися в неволю і не повторювати помилок минулого" - відзначив у своєму слові архімандріт Кіріон.

На панахиду зібралося близько двохсот людей, серед яких були мешканці України, США, Австралії, Росії та країн Європи. Майкл Райнер, живий свідок трагедії в Лінці, взяв слово та подякував архімандриту Кіріону за молитву. Він зазначив, що необхідно пам’ятати уроки минулого аби не допустити повторення таких жахіть.

Довідка

Трагедія у Лінці та Юденбурзі - насильницька видача англійцями та американцями Радянському Союзу за різними джерелами від 45 до 60 тис. козаків, які воювали на проти Радянського Союзу під час Другої світової війни (переважно перебували у складі частин Козачого Стану та 15-го козачого кавалерійського корпусу), а також біженців (жінок, дітей, людей похилого віку), що пішли разом з німцями з Тереку, Кубані та Дону.

Згідно з домовленостями Ялтинської конференції, англо-американські союзники зобов'язалися видати СРСР після закінчення війни всіх переміщених осіб, які були громадянами СРСР до 1939 року. Союзники перевиконали свої зобов'язання, видавши і значну частину емігрантів першої хвилі, які не були радянськими громадянами.

Основні події розгорталися в австрійському місті Лінці та інших містах. Ця трагічна акція супроводжувалася великою кількістю жертв.

Прес-служба УЗЦЗ