Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Святійший Патріарх Філарет провів зустріч з головним капеланом Збройних Сил Словацької Республіки

Print

21 травня 2015 року у своїй резиденції Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч з головним капеланом Збройних Сил Словацької Республіки полковником Маріаном Бодолло.

Полковник Маріан Бодолло прибув до України з особливою місією. Від імені Президента Словацької Республіки Андрея Кіски Українській Православній Церкві Київського Патріархату було передано гуманітарну допомогу для вимушених переселенців та тих, хто постраждав від військової агресії на сході України на загальну суму 43 тис. євро. Головним чином це гуманітарні речі першої необхідності, а також ковдри, простирадла, медичні аптечки тощо. Весь гуманітарний товар займає 30 піддонів та поки що перебуває в Закарпатській області. Після розмитнення ця допомога посередництвом Відділу благодійності та соціального служіння Переяслав-Хмельницької і Білоцерківської єпархії УПЦ Київського Патріархату буде передана керуючим архієреям Донецької та Луганської областей архієпископу Сергію та єпископу Афанасію. І вже на місцях вона буде передана дитячим притулкам, будинкам престарілих, лікарням та нужденним жителям Донбасу.

Це вже не перша допомога Україні від Словацької Республіки за період ведення АТО на Донбасі. Раніше від уряду Словаччини Київський Патріархат отримав медичні препарати на суму 57 тис. євро. для подальшого розповсюдження по лікарнях сходу України. Полковник Маріан Бодолло зазначив, що допомагати Україні у важкий час є обов’язком Словаччини. «У січні цього року знедолені жителі Донбасу вже отримали першу частину гуманітарної допомоги. Ми намагатимемося й надалі передавати посильну гуманітарну допомогу потребуючим українцям Донбасу».

Патріарх Філарет подякував Президенту Словацької Республіки Андрею Кісці та головному капелану Збройних Сил Словацької Республіки полковнику Маріану Бодолло за гуманітарну допомогу, яку надає Словаччина та зазначив, що зараз Україна переживає важкі часи іноземної агресії. Сучасна історія України повинна об’єднати Європу та привести до усвідомлення, що агресора слід зупинити на початку його дороги. Предстоятель Церкви побажав гостям наснаги та Божого благословення.

На зустрічі також був присутній голова Відділу благодійності і соціального служіння Переяслав-Хмельницької і Білоцерківської єпархії прот. Богдан Тимошенко, який є організатором і куратором гуманітарної співпраці Словаччини з УПЦ Київським Патріархатом.Прес-служба УЗЦЗ
за матеріалами офіційного сайту Церква.info