Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Окупаційна російська влада Сімферополя вимагає від Кримської єпархії УПЦ Київського Патріархату відмовитися від земельної ділянки на користь ФСБ

Print

Міська влада Сімферополя вимагає від Кримської єпархії УПЦ Київського Патріархату відмовитися від земельної ділянки на користь Управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації.

Про це йдеться у зверненні самопроголошеного голови Сімферополя Геннадія Бахарева до архієпископа Сіферопольського і Кримського Климента.

Як сказано у зверненні, ФСБ просить під забудову ділянку площею 3 га на вулиці Київській в Сімферополі в районі Української школи-гімназії для будівництва житлових будинків. Акт про вибір цієї ділянки вже затверджений главою Криму Сергієм Аксьоновим.

У зверненні також вказується на те, що УПЦ Київського Патріархату 25 квітня 2013 року Сімферопольська міськрада передала під будівництво собору 0,4900 га землі в зазначеному місці.

«Прошу відповідно до Земельного кодексу Російської Федерації поступитися правом користування на земельну ділянку шляхом добровільної відмови від права постійного користування земельною ділянкою, виділеною під будівництво собору, з метою надання відповідної земельної ділянки УФСБ Росії по Республіці Крим та місту Севастополю для будівництва багатоквартирних житлових будинків», – мовиться в зверненні Бахарева.

Раніше самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов заявляв, що в Криму не будуть обмежені права та інтереси жодної з релігійних конфесій.

Правозахисники при цьому зазначають, що в анексованому Криму під загрозою ліквідації перебуває саме Українська Православна Церква Київського Патріархату, яку тут позбавили вже кількох храмів, а священослужителі переслідуються.