Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Зустріч з делегацією УПЦ в США (Константинопольського Патріархату)

Print

20 лютого 2015 р. з ініціативи Першоієрарха УПЦ в США (Константинопольського Патріархату) Митрополита Антонія (Щерби) відбулася зустріч делегації цієї Церкви з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. З боку Київського Патріархату в спілкуванні взяли участь Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт. Митрополита Антонія супроводжували єпископ Даниїл (Зилінський), священики і миряни – всього п’ять осіб.

Під час спілкування Патріарх та ієрархи Київського Патріархату докладно ознайомили гостей з подіями Революції Гідності, розповіли про російську окупацію Криму та кремлівську агресію на Сході України, про допомогу, яку захисникам Батьківщини та постраждалим мешканцям Донбасу надає Церква. Також сторони обмінялися думками щодо сучасного стану Православної Церкви в Україні, перспектив подолання існуючого розділення, утворення єдиної Помісної Православної Української Церкви, виходу зі штучно створеної Москвою зовнішньої церковної ізоляції.

Спілкування продовжилося за вечерею. Від імені УПЦ в США Митрополит Антоній (Щерба) передав для потреб допомоги захисникам України 10 тисяч доларів США. Патріарх Філарет подякував за надану допомогу. Було домовлено про розширення співпраці з надання гуманітарної допомоги для України.

На завершення американська делегація відвідала домовий храм Патріархії на честь святого праведного Філарета Милостивого, ушанувавши святині, які зберігаються в ньому. В пам’ять про зустріч відбувся обмін подарунками.