Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Відбувся візит делегації УПЦ Київського Патріархату до Варшави з нагоди відкриття виставки сучасних ікон присвячених Майдану та АТО

Print

17 лютого 2015 року, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, делегація Української Православної Церкви Київського Патріархату відвідала столицю Польщі – Варшаву, для того, щоб взяти участь у відкритті виставки сучасних ікон, присвячених революції Гідності та захисту Батьківщини під час проведення антитерористичної операції на Донбасі.

До складу делегації увійшли: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків (УЗЦЗ); заступнки голови УЗЦЗ – архімандрит Кіріон (Інасарідзе) та протоієрей Микола Салабай; заступник голови Відділу соціального служіння та благодійності протоієрей Сергій Дмитрієв. Відкриття виставки ікон також відвідав голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

17 лютого, у першій половині дня, архієпископ Іларіон відвідав Вищу Метрополітальну духовну семінарію святого Іоана Хрестителя у Варшаві. Владику зустрів духівник семінарії отець Здіслав Рогозінскі, який провів екскурсію по території духовного закладу та розповів про навчально-виховний процес у семінарії. У свою чергу архієпископ Іларіон розповів про духовну освіту у навчальних закладах Української Православної Церкви Київського Патріархату.

О другій половині дня делегація Київського Патріархату відвідала Посольство України у Республіці Польща, де священнослужителі провели зустріч з Послом Андрієм Дещицею. У зустрічі також взяли участь радник Посла Микола Ярмолюк та голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Пан Посол привітав учасників делегації з перебуванням у Польщі та висловив подяку особисто Святійшому Патріарху Філарету та всій Українській Православній Церкві Київського Патріархату за молитви і духовну підтримку народу, державницьку позицію та соціальне служіння, яке Церква звершує, допомагаючи армії, пораненим військовослужбовцям та переселенцям.

У свою чергу архієпископ Іларіон побажав Андрію Дещиці Божого благословення і плідної праці на благо України та зміцнення добросусідських взаємовідносин України і Польщі.

Увечері у костелі отців Домініканів відкрилась виставка сучасних ікон, присвячених Майдану та АТО.

Захід розпочався з двогодинної меси, в якій згадувались загиблі Герої України, а по її закінченню звучали твори у виконанні оркестру за участі відомого композитора Павла Бабенка.

Після цього архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, у співслужінні архімандрита Кіріона (Інасарідзе), протоієрея Миколи Салабая та протоієрея Сергія Дмитрієва, відслужив літію за спокій душ загиблих на Майдані Героїв Небесної сотні, воїнів, які життя своє віддали за волю і незалежність Батьківщини на Донбасі та всіх загиблих від рук терористів на Сході України. Наприкінці заходу архіпастир виголосив молитву за Україну, щоб Всемилостивий Господь дарував Батьківщині мир і перемогу, а українському народові єдність та Своє благословення.

Захід також відвідали Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, голова Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, співробітники Посольства України в Республіці Польща – радник-посланник Василь Зварич та радник Посла Микола Ярмолюк, польська інтелігенція, представники української діаспори.

По завершенні заходу архієпископ Іларіон провів зустрічі з українцями, які проживають у Польщі.

Цього ж дня відбулася прес-конференція голови УЗЦЗ архієпископа Іларіона та заступника Відділу соцслужіння протоієрея Сергія Дмитрієва для польських ЗМІ.

Відкриття виставки стало можливим з благословення Святійшого Патріарха Філарета та Кардинала Казімєжа Нича. Співорганізаторами Молитви за Україну виступили громадська організація “Elios-Милість” спільно з Управлінням зовнішніх церковних зв’язків та Відділом соціального служіння УПЦ Київського Патріархату, Іконописна майстерня ім. Святого Лазаря, Вища школа християнського Сходу та Клуб католицької інтелегенції. Відкриття виставки відбулося також стараннями польських іконописців Хуберта Кампа та Марціна Мазурека.

Слід відзначити, що на спільну молитву за українців та на перегляд ікон прибуло більше 600 осіб. Всі роботи були створені учасниками міжнародного іконописного пленеру “Elios-Caritas”, який відбувся в грудні 2014 року в Михайлівському монастирі у центрі Києва. Сюжети ікон розповідають про перебіг подій на Майдані та торкаються тематики війни на Сході України. Протягом відкриття виставки також тривав збір коштів на підтримку вимушених переселенців та українських військових, як поранених, так і тих, хто захищає Державу на передовій. Усі гості події запалили свічки на згадку загиблих, вшанувавши їхню пам’ять. Виставка працюватиме і далі, а потім ікони будуть подаровані польським шпиталям, які приймали на лікування українських бійців та активістів Майдану на знак подяки.