Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Святійший Патріарх Філарет взяв участь у засіданні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій за участі Президента України Петра Порошенка

Print

17 лютого 2015 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у зустрічі Президента України Петра Порошенка з представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій та з членами Постійної Конференції українських православних єпископів поза межами України, себто єпископатом УПЦ у Канаді та УПЦ у Сполучених штатах Америки. Це перша робоча зустріч Петра Порошенка з Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій з часу обрання його на пост Глави держави.

Раніше Рада Церков підготувала перелік актуальних питань державно-конфесійних відносин. Серед них: необхідність законодавчого закріплення капеланської служби в Збройних Силах України та в закладах пенітенціарної системи, спрощення оформлення гуманітарних вантажів для потреб переселенців та військових, реформи в сфері освіти та вдосконалення законодавства в сфері захисту суспільної моралі.

Глава держави подякував присутнім за підтримку української державності, суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та українського духу. «Закликаю вас продовжити опіку над народом у ці складні часи, бо духовна підтримка та добре слово роблять набагато більше, ніж матеріальні блага. Ми разом можемо подати приклад державно-церковного партнерства у вирішенні складних проблем та загоєнні ран, завданих нашим людям та нашій країні», — підкреслив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що під час Революції гідності молитва та підтримка священиків дуже допомагала українцям в боротьбі. «Це слово Боже, яке лунало вдень і вночі, заряджало енергією, було дороговказом», — наголосив він. Петро Порошенко закликав підтримувати українських військових, які сьогодні боронять Україну від агресії.

Президент також подякував представникам церков та релігійних організацій, які знаходять мужність служити в Криму. «Це дуже важливо, бо це є однією з форм української присутності у тимчасово окупованому Криму», — зазначив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що в Україні всі церкви та релігійні організації мають рівні права. При цьому Петро Порошенко звернув увагу, що інформаційна війна Росії торкається церковних питань та намагання розколоти українське суспільство. Так, майже 20% пропаганди стосуються релігійних матеріалів. «Жодного сумніву, що нам вдасться відбити цю інформаційну агресію. Церковну карту ми розіграти не дамо», — наголосив Президент.

Своєю чергою представники українських церков та релігійних організацій зазначили, що щоденно моляться за Україну, в тому числі у військових частинах та в зоні проведення Антитерорестичної операції. При цьому Святійший Патріарх Філарет додав, що поширюються думки про те, що треба молитися за мир і не брати зброю та не захищати свою державу та закликав українців стати в обороні своєї держави. «Наша Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій прийняла звернення, в якому нагадує, що Батьківщину треба захищати, бо це є священним обов’язком не лише кожного громадянина, а кожного християнина», — наголосив він.

На зустрічі також було порушене питання про ліквідацію експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.Прес-служба УЗЦЗ
за матеріалами сайту Президента України