Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Іларіон очолив Божественну літургію у Стокгольмі

Print

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон звершив візит до Швеції.

30 квітня 2017 року, у третю неділю після Пасхи, в день пам'яті святих жінок-мироносиць архієпископ Іларіон очолив Божественну літургію в м. Стокгольм.

За богослужінням архієрею співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе); голова Місійного відділу УЗЦЗ протоієрей Валерій Семанцо; декан Шведсько-Скандинавського деканату ієромонах Серафим (Фуремальм), а також інші місцеві клірики.

Під час Божественної літургії владика Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, возвів в сан ігумена ієромонаха Серафима (Фуремальма), а також висвятив іподиякона Генріка Вальдемара Донненберга на диякона.

За богослужінням підносилися молитви за парафіян храму, український та шведський народи, за Богом бережену Українську державу, за звільнення всіх полонених і заручників, захоплених і ув'язнених Росією та її колаборантами у Криму і на Донбасі.

Помолились і за убитих на Донбасі воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави, а також за спокій душ спочилих рабів Божих, у вигнанні з рідних земель постраждалих і від гонінь загиблих.

Наприкінці богослужіння архієпископ Іларіон звернувся до присутніх із архіпастирським словом, а також привітав парафіянок з неділею жінок-мироносиць.

Завершилася літургія співом молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Слід відзначити, що відтепер кожної третьої неділі місяця в Стокгольмі буде звершуватися літургія Українською мовою. Перше таке богослужіння заплановано на 21 травня 2017 року.

за матеріалами Рівненської єпархії