Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Патріарх Філарет зустрівся з представниками грузинської діаспори в Україні

Print

15 березня 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прийняв у своїй резиденції представників грузинської діаспори в Україні на чолі з Президентом діаспори паном Ніколозом Гугешашвілі.

Вітаючи гостей, Патріарх відзначив важливість близькості двох православних християнських народів, яка склалась впродовж віків, а також висловив глибоку вдячність грузинським військовослужбовцям, які добровільно, разом з укранськими воїнами, захищають Україну від російського агресора.

У свою чергу, Президент грузинської діаспори підкреслив велику роль і важливість Української Православної Церкви Київського Патріархату і, особисто, Патріарха у розвитку духовності, патріотизму і демократичних моральних цінностей в Україні. Ніколоз Гугешашвілі також запевнив, що Патріарх Філарет має великий авторитет не тільки серед грузинів, які проживають в Україні, але і в самій Грузії і є прикладом віри, сили духу і християнських цінностей для багатьох людей у всьому світі.

Також Президент грузинської діаспори подякував Українській Православній Церкві Київського Патріархату за духовну підтримку і опіку православних грузинів, які проживають в Україні.

Під час зустрічі сторони домовились про співпрацю грузинської діаспори з Українською Православною Церквою Київського Патріархату в питаннях духовності та культури. Також було прийнято рішення побудувати у місті Києві храм в грузинському архітектурному стилі для задоволення духовних потреб діаспори і всіх бажаючих, який буде перебувати під опікою Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На завершення зустрічі сторони обмінялись пам'ятними подарунками. Ніколоз Гугешашвілі, від імені грузинської діаспори, подякував Його Святості за теплу зустріч, попросив благословення на будівництво грузинського храму та передав Патріарху Філарету ексклюзивний примірник книги великого грузинського поета Шота Руставелі "Витязь у тигровій шкурі" українською і грузинською мовами. Святійший Патріарх подякував делегації за візит, закликав на всіх Боже благословення і подарував представникам грузинської діаспори церковні календарі та інші друковані видання Київської Патріархії.

У зустрічі також взяли участь голова Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон та заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

"Головний напрямок діяльності Грузинської Діаспори - об'єднання грузинів і вихідців з Грузії, які проживають на території України в єдиний соціальний організм з метою збереження і подальшої популяризації грузинської культури, грузинського мови, національної самобутності і традицій грузинів в Україні. http://www.geodiaspora.com.ua