Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Патріарх Філарет зустрівся з представниками міжнародної організації “Форум Першого Кроку”

Print

5 січня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції провів зустріч з представниками міжнародної організації “Форум Першого Кроку”.

“Форум Першого Кроку” є міжнародною християнською організацією, до якої належать посли, члени парламентів, колишні прем'єр-міністри, радники діючих глав держав та інші політичні діячі, які працюють на благо світу.

У зустрічі з Патріархом взяли участь такі представники "Форуму Першого Кроку": виконавчий директор, пастор Євангелічно-лютеранської церкви Фінляндії Іоан Канделін; голова організації доктор Ейя Рітта Корхола (Фінляндія); заступник голови, депутат німецького Бундестагу містер Франк Хайнріх; колишній прем'єр-міністр Норвегії, пастор Лютеранської церкви Норвегії Кьєлл Магне Бондевік; медіа експерт, священик церкви Англії Тім Дін (Великобританія); глобальний інвестиційний експерт містер Джеймс Раймер (Канада); колишній посол Болгарії в ООН доктор Слави Пачовські; член Парламенту Фінляндії місіс Сарі Іссайя; член Парламенту Фінляндії містер Пітер Остман; колишній депутат парламенту Канади Девід Кільгур. Також на зустрічі був присутній митрополит Тбіліський Євангельської Баптиської церкви Грузії Малхаз Сонгулашвілі.

З боку Української Православної Церкви Київського Патріархату в зустрічі взяли участь голова Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе) та голова Місійного відділу УЗЦЗ протоієрей Валерій Семанцо.

Патріарх Філарет розповів гостям про релігійний стан в Україні, міжконфесійні відносини, зокрема про відносини УПЦ Київського Патріархату з УПЦ Московского Патріархату. Патріарх також розповів про процес переходу вірних і парафій із юрисдикції Московського Патріархату до Церкви Київського Патріархату, який відбувається в основному мирно. Випробування війною згуртувало український народ, який зробив вибір на користь справжньої української Церкви: "Тепер народ зрозумів, яка Церква разом з народом України, а яка підтримує агресора. Проте ми прагнемо мати добрі стосунки з Церквою Московського Патріархату, адже це сприятиме об’єднанню Церкви в Україні" - зазначив Святійший Владика.

Під час зустрічі сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію в Україні, зокрема агресію Росії, яка призвела до анексії Криму та неоголошеної гібридної війни на Донбасі. Патріарх Філарет висловив свою позицію у необхідності досягнення миру і зупиненні агресора на Донбасі, бо небезпека російської агресії є як для України, так і для інших європейських країн. Представники "Форуму Першого Кроку" висловили надію, що в Україні незабаром запанує мир та запевнили у своїй солідарності і підтримці України у її захисті незалежності, суверенитету і територіальної цілісності. Відзначимо, що країни Європи, США, Канада, представники яких були присутні на зустрічі, продовжують тиснути на Росію, щоб примусити її виконувати всі пункти Мінських угод, особливо ті, які стосуються припинення військової агресії на сході України.

На завершення теплої розмови Патріарх Філарет відповів на запитання гостей.

На згадку Предстоятель Київського Патріархату та представники "Форуму Першого Кроку" обмінялися пам'ятними подарунками.

Цього ж дня ввечері представники "Форуму Першого Кроку" мали зустріч з очільниками та представниками християнських конфесій України: Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Церкви християн віри євангельської України, Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня, а також керівниками Українського біблійного товариства та Інституту релігійної свободи. Урочиста зустріч, у форматі вечері з нагоди свята Різдва Христового, відбулася у столичному готелі "Опера". Сторони обговорили широке коло питань, що представляють взаємний інтерес. Українську Православну Церкву Київського Патріархату представляв Святійший Патріарх Філарет, якого супроводжували митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон та архімандрит Кіріон (Інасарідзе).