Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Патріарх Філарет зустрівся з митрополитом Юрієм (Каліщуком) та капеланами Збройних сил Канади

Print

14 липня 2016 року відбулася зустріч Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з митрополитом Юрієм (Каліщуком), Першоієрархом Української Православної Церкви в Канаді, та делегацією капеланської служби Збройних сил Канади, яку очолив головний військовий капелан Канади Ґай Чепделейн. На зустрічі також був присутній Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній.

На початку зустрічі Святійший Патріарх подякував канадським капеланам за допомогу українським військовим священикам. Патріарх зазначив, що в Україні служіння священиків у війську почалося у складний час, коли наша держава потерпає від агресії східного ворога. Тому Церква Київського Патріархату бере активну участь у вихованні військових священиків.

Під час зустрічі офіцери капеланської служби Канади розповіли Патріарху Філарету про служіння військових священиків у Збройних силах Канади та поцікавилися реаліями проходження капеланської служби священиками різних конфесій у Збройних силах України.

Обговорюючи проблеми, пов’язані зі створенням інституту капеланства в Україні, митрополит Епіфаній розповів гостям про взаємодію Церкви і Держави в цьому питанні. Патріарший намісник нагадав, що 17 вересня 2015 р. Київська православна богословська академія заключила договір з Національним Університетом біоресурсів і природокористування України. Таким чином студенти КПБА мають змогу проходити військову кафедру у виші. «У час, коли Україна воює з агресором, Церква покликана виховувати капеланів, які зможуть професійно опікуватися українським військовими», - наголосив митрополит Епіфаній.

На завершення зустрічі митрополит Юрій запевнив Патріарха Філарета у своїй надії та щирій молитві, що лихоліття для України незабаром завершиться.Прес-служба УЗЦЗ
за матеріалами офіційного сайту Церква.info