Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Делегація ЛПБА відвідала Німеччину

Print

З 27 по 30 червня 2016 року відбувся робочий візит делегації Львівської православної богословської академії до міста Халле (Німеччина).

З благословення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, до складу делегації увійшли ректор ЛПБА протоієрей Ярослав Ощудляк, проректор Михайло Сивак та науковий співробітник кафедри Священного Писання ЛПБА протоієрей Андрій Федчишин. Організатором поїздки та перекладачем був колишній випускник Академії Юрій Нікула.

У перший день візиту адміністрація Львівської Академії разом з професором Халле-Віттенберзького університету доктором Рейнгартом Тьоле (Dr. Reinhard Th?le) побували у бібліотеці Теологічного факультету університету, відвідала центральний корпус німецького Вузу та ознайомилися з особливостями навчального процесу в закладі.

На наступний день в університетській каплиці святого Георгія, фундації теолога та педагога Августа Германа Франке, була відслужена Божественна Літургія, яку очолив ректор ЛПБА протоієрей Ярослав Ощудляк. Отцю-ректору співслужили протоієрей Михайло Сивак та протоієрей Андрій Федчишин. Богослужіння звершувалося двома мовами: українською та німецькою.

Головною метою поїздки стало підписання договору про наукову та культурну співпрацю між Теологічним факультетом університету Мартіна Лютера м. Халле-Вітенберг (Федеративна Республіка Німеччина) та Львівською православною богословською академією. Сам процес підписання проходив у конференц-залі університету. Участь у підписанні цього документу взяли декан Теологічного факультету разом з його викладачами та президент Євангельської церкви федеральної землі Анхальт Йоахім Лібіг.

У своїх промовах отець-ректор Ярослав Ощудляк та декан богословського факультету професор Йорг Діркен наголосили на важливості підписання договору та позитивних результатах такої співпраці.

Слід сказати, що ще з березня 2016 року троє студентів ЛПБА Володимир Венгрен, Юрій Лабусевич та Любомир Гутовський перебувають, в рамках міжнародної програми обміну студентами, в східно-німецькому місті Халле, де вони поряд з інтенсивним вивченням німецької мови, беруть участь в спеціалізованих заняттях на богословську тематику та в практичному курсі по введеню в процес наукових досліджень. Наші студенти приємно здивували німецьких фахівців своїми здібностями: за короткий час вони адаптуватися до нових життєвих умов та влилися в інтенсивну навчальну програму. Вони за три місяці настільки добре осягнули поставлені перед ними цілі і успішно здали перші мовні тести, що німецькі викладачі вирішили не чекати закінчення т.з. випробувального шестимісячного терміну (Probezeit) та запросили керівництво ЛПБА до себе для підписання довготривалого договору про співпрацю між обома навчальними закладами.

Праця науково-викладацького складу ЛПБА на ниві налагодження наукових контактів з західно-європейськими богословськими та суспільно-науковими навчальними закладами починає давати плоди не тільки в області наукової співпраці зарубіжних фахівців з нашою академією, але також в царині навчального процесу наших студентів.

Прес-служба УЗЦЗ
за матеріалами ЛПБА