Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав Шведсько-Скандинавський деканат

Print

16-17 квітня 2016 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав столицю Швеції – місто Стокгольм.

16-го квітня голова УЗЦЗ відвідав Посольство України в Королівстві Швеція, де провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Швеції паном Ігорем Сагачем.

На зустрічі також були присутні: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), декан Шведсько-Скандинавського деканату та настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці м. Стокгольм священик Маттеус Фуремальм, представниці Союзу українок у Скандинавії, духовенство.

Під час зустрічі пан Посол привітав архієпископа Іларіона з візитом у Швецію, розповів про історію та сучасний стан взаємостосунків України і Швеції. Дипломат відзначив велику роль Української Православної Церкви Київського Патріархату у становленні в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви та висловив подяку за соціальне служіння, яке Церква звершує, допомагаючи українському війську, вимушеним переселенцям і всім, хто має потребу.

У свою чергу архієпископ Іларіон відзначив важливу роль і діяльність українських дипломатів у Швеції. Архіпастир нагадав, що у час, коли відбудовувався Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир, то саме у Швеції в архівах було знайдено багато замальовок історичних зображень Михайлівського собору до його зруйнування.

Наприкінці зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.17-го квітня, у 5-ту неділю Великого Посту, преподобної Марії Єгипетської, була звершена перша Божественна літургія на парафії Покрови Пресвятої Богородиці новоутвореного Шведсько-Скандинавського деканату Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Літургію очолив архієпископ Рівненский і Острозький Іларіон, якому співслужили заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе); декан Шведсько-Скандинавського деканату, настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці м. Стокгольм священик Маттеус Фуремальм і отець-диякон цієї парафії.

За богослужінням співав хор під керівництвом диригента Романа Стефанко.

На літургії молилися: Посол України в Швеції пан Ігор Сагач з дружиною, голова громадського об’єднання «Союз Українок Скандинавії» пані Зоряна Кікцьо із союзянками. Слід відмітити, що богослужіння об’єднало у молитві православних українців і шведів.

За Божественною літургією українці молились за свою Батьківщину, яка переживає військову агресію Росії, та воїнів, котрі захищають Незалежність України на Донбасі. Віряни просили Господа, щоб Він визволив Україну від нашестя чужинців, подав мир, єдність і благословення українському народу.

У зв’язку з 30-ю річницею з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції, після літургії була звершена заупокійна літія за жертв техногенної аварії.

Завершилось богослужіння уставним многоліттям!Прес-служба УЗЦЗ