Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)

Голова УЗЦЗ відвідав парафію Всіх святих землі Української у місті Брага в Португалії

Print

10 квітня 2016 року, в четверту неділю Великого посту, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, голова Управління зовнішніх церковних зв'язків архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав парафію Всіх святих землі Української у місті Брага в Португалії, де звершив Божественну літургію.

Архіпастирю співслужили настоятель парафії протоієрей Дмитро Ткачук; заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе); голова місійного відділу при УЗЦЗ, настоятель парафії ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» м. Києва протоієрей Валерій Семанцо, настоятель парафії святого архистратига Михаїла у м. Авейро (Португалія) протоієрей Василь Бундзяк та протодиякон Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Рівне Василь Стефанишин.

На богослужінні були присутні Консул України у місті Порту пан Геннадій Роговець, Віце-президент Муніципальної ради м. Браги пан Фірміну Маркеш, чисельні парафіяни та представники української громади Португалії.

За літургією підносились молитви за Україну та Португалію, щоб Господь визволив Українську державу від нашестя чужинців та подав мир і благословення українському народу.

Віряни також молились за упокій душ героїв Небесної Сотні, воїнів-героїв, які поклали своє життя, захищаючи Україну від російської агресії на Донбасі та всіх мирних жителів, що загинули від рук терористів в Україні та по всьому світі.

Під час Божественної літургії архієпископ Іларіон звершив дияконську хіротонію над іподияконом Сергієм Ковальчуком.

Наприкінці богослужіння голова УЗЦЗ відзначив настоятеля парафії Всіх святих землі Української у місті Брага протоієрея Дмитра Ткачука - Орденом святого архистратига Божого Михаїла, мера міста Браги пана Рікардо Ріо - Патріаршою благословенною грамотою, Консула України у місті Порту пана Геннадія Роговець та Віце-президента Муніципальної ради м. Браги пана Фірміну Маркеша - Благословенними грамотами, волонтерів Олександра Головченка і Миколая Шкварка - Медалями "За жертовність і любов до України". Також Благословенними архієрейськими грамотами були відзначені парафіяни, які беруть активну участь у житті парафії та української громади в Португалії.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Після Божественної літургії архієпископ Іларіон звершив освячення першого в Європі пам'ятника героям Небесної Сотні та воїнам за незалежність України.